מוצרי הטיפוח הטבעי שלנו
קרם פנים טבעי
חמאת שיאה נילוטיקה
קרם לתינוקות ואמהות
מתנה מפנקת
שפתון
 

שימושים נפוצים בלבנדר

 

שמן הלבנדר הוא בעל תכונות רבות, ההופכות אותו לערכת עזרה ראשונה זעירה, שניתן לקחת לכל יציאה מהבית.  מותר למרוח אותו ישירות על העור, גם לתינוקות ולנשים בהריון.

 

להזמנת שמן לבנדר בולגרי טלפנו לניבה: 054-9409942 

שמן לבנדר אתרי (צילום: לבנה קורן)

 

 מחיר כולל משלוח:

 

10 מ"ל - 25 שקלים

50 מ"ל - 100 שקלים: 

 

              להלן דוגמאות למספר שימושים:

 

כחומר מחטא ומרפא: טפטפו שמן לבנדר ישירות על הפצע הפתוח וחבשו עם תחבושת או פלסטר הספוגים בכמה טיפות לבנדר. חיזרו על כך לפי הצורך. בנוסף לחיטוי, הלבנדר גם יזרז את החלמת הפצע, הפסקת הדימום והעלמות הצלקות.  
   
כוויה קלה: השרו את האזור שנכווה במים למשך 10 דקות לפחות. מיד לאחר מכן טפטפו שמן לבנדר עד לכיסוי מלא של כל איזור הכוויה. מרחו חמאת שיאה בשכבה עבה על רטייה קרה ויבשה וכסו את האזור הפגוע. יש לחזור על כך לפי הצורך. הלבנדר מחטא וחמאת השיאה עוזרת לחדש את העור במהירות וללא צלקות.

שיעולים / כאב גרון / נזלת / קשיי נשימה: שיפכו מים רותחים לקערת זכוכית וטפטפו על פני המים בערך 6 טיפות לבנדר. כסו את הראש במגבת ורכנו כלפי הקערה כשהפנים במרחק של 25 ס"מ מן המים והעיניים עצומות. נשמו נשימות עמוקות דרך האף במשך כעשר דקות. אדי הלבנדר יחטאו את הזיהום לפני שיגרום לדלקת גרון רצינית או לנזלת כרונית. לתינוקות – ניתן להניח את קערת האדים  במרחק מה מראשו של התינוק ולהניח לאדים להתפשט בחלל החדר, בסמוך לתינוק. יש לוודא שהקערה מונחת במקום בטוח ולפנותה מהחדר בתום הטיפול.

 כאבי אוזניים: מיד עם הופעת הכאבים הראשונים, חממו כפית של שמן זית והוסיפו 2 טיפות לבנדר. ערבבו היטב. הספיגו פיסת צמר גפן בשמן זה והשתמשו בה לסתימת האוזן. אדי הלבנדר החמים יחטאו את פנים האוזן ויפתרו את הבעיה לפני שמתפתחת דלקת.

השמדת כינים: טפטפו לבנדר על כל השבילים בשיער ועסו היטב אל תוך הקרקפת. ניתן לעטוף את הראש בכובע רחצה. לאחר כשעה, חפפו את הראש וסרקו במסרק סמיך את הכינים המתות. חזרו על הפעולה לאחר כ- 10 ימים, עם בקיעת הביצים, לפני שהכינים הצעירות מגיעות לגיל הפוריות. שימו לב: יש לעצור את טיפות הלבנדר לפני שהן נוזלות מהמצח לעיניים. במקרה של כניסת לבנדר לעיניים, יש לשטוף אותן בזרם עדין של מים קרים במשך כמה דקות, עד לסיום תחושת הצריבה.

הרחקת יתושים: מירחו שמן לבנדר על כל האזורים החשופים, עד לכיסוי מלא. כל עוד ניתן להריח את השמן, היתושים לא יתקרבו אליו. לאחר כשעה השמן מתנדף ויש צורך במריחה חוזרת.

הרחקת נברנים או חולדים: טפטפו מספר טיפות לבנדר על כדור צמר גפן והניחו אותו בפתח המחילה. הריח העז יבלבל אותם והם יעדיפו למצוא לעצמם מקום אחר.

 הרחקת נמלים וחרקים: טפטפו לבנדר על שביל הנמלים ובפתחי הבית. הריח יבלבל אותם והם יעדיפו ללכת למקום אחר. 

נקיון הבית: טפטפו כמה טיפות שמן לבנדר אתרי לדלי המים, ושטפו איתם את הרצפה. הלבנדר מחטא, מעניק לרצפה ריח רענן, מרחיק חרקים, בריא לעור הידיים ואינו מכיל חומרים רעילים (בניגוד לחומרים הכימיים לשטיפת הרצפה). בנוסף, סמרטוטי הרצפה שנשטפו בלבנדר יתרעננו ויתנקו מחיידקים.  מכיוון שהלבנדר הוא שמן נדיף, הרצפה לא תשאר שמנונית לאחר השטיפה. מומלץ לנקות עם לבנדר גם את אדני החלונות, כדי להרחיק מהם חרקים.    

 
כל הזכויות שמורות ל"שקד קוסמטיקה טבעית" , למידע נוסף כתבו ל - shaked.natural@gmail.com
האתר עוצב ע"י "הגר ארט"