מוצרי הטיפוח הטבעי שלנו
קרם פנים טבעי
חמאת שיאה נילוטיקה
קרם לתינוקות ואמהות
מתנה מפנקת
שפתון
 

תכנון והקמת גינות מאכל

 במאה האחרונה, אנו חשופים לרעלים מכל כיוון אפשרי ומנסים להתמודד מולם באמצעות אכילת פירות וירקות שנקטפו במקרה הטוב כמה ימים קודם, אחרי שחלק מהויטמינים שלהם כבר הספיקו להתחמצן.  הפתרון האידיאלי הוא לחזור כמה שנים אחורה, לזמן שבו לכל משפחה היה גן ירק, שסיפק לה פירות וירקות אורגניים, ללא ריסוסים, טריים, מזינים ועמוסים בויטמינים.  רוב האנשים חיים כיום בעיר, והפתרון עבורם הוא שימוש בגינה המשותפת בבניין, או הקצאת שטח מטעם העירייה לגינה קהילתית. 
 
כאן נכנסים לתמונה מתכנני הגינות הקהילתיות / גינות המאכל הביתיות.  הם מדריכים אותנו צעד אחר צעד איך לתחח את האדמה ולהעשיר אותה בקומפוסט, איך להכין את מערכת הטיפטוף החסכונית במים, מה לזרוע מתי ובסמוך לאיזה גידולים אחרים, איך לשמור זרעים לשנה הבאה ולהכין קומפוסט לשימוש עתידי. 
 
יועצי הפרמקלצ'ר המומלצים שלנו הם: 
 
דן צוקרמן ממצפה כמון בגליל - יועץ מלווה צמוד להקמת גינות מאכל ביתיות וקהילתיות בעיר ובכפר ובנוסף גם מסייע בתכנון אקולוגי יותר של הבית עצמו. 
בתמונה מאחד הפרויקטים של דן, ניתן לראות שאפילו בשטח קטן ואפילו במרפסת בדירה בעיר, אפשר להקים גינת ירקות ולהנות משפע אוכל טרי כל השנה (תותים, מלונים, חסה, עגבניות וכו').    פרמקלצ'ר במרפסת בשטח קטן
 
 לדף הפייסבוק לחצו כאן
 
לאתר האינטרנט לחצו כאן
 
לפרטים התקשרו לדן:  054-4885976
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
עוד יועץ מעולה הוא אלכס קצ'אן, מהמדרשה לחקלאות פרמקלצ'ר. הוא ליווה הקמת גינות קהילתיות רבות בגליל העליון ואפשר לראות את התוצרים באתר שלו ובתמונות למטה.   הכנת תשתיות לגינה הקהילתית
 
לאתר האינטרנט לחצו כאן
 
לדף הפייסבוק לחצו כאן
 
גינה קהילתית בלהבות הבשן

 


חזרה לדף מאמרים


כל הזכויות שמורות ל"שקד קוסמטיקה טבעית" , למידע נוסף כתבו ל - shaked.natural@gmail.com
האתר עוצב ע"י "הגר ארט"